Dana 15.12.2022. na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu održana je konferencija „Obrazovanje tokom pandemije Kovid-19 u Srbiji: kvalitativna studija“, na kojoj su predstavljeni prvi rezultati studije sprovedene uz finansijsku podršku UNICEF-a i uz podršku Ministarstva prosvete Republike Srbije, a inicirane u saradnji sa Institutom za društvena istraživanja iz Zagreba i Pedagoškog fakulteta u Ljubljani. Nakon pozdravnih reči predstavnice Ministarstva prosvete, Jasmine Đelić i predstavnice kancalarije UNICEF-a u Beogradu – Ane Marije Ćuković, koordinatoka projekta, dr Zora Krnjaić, prikazala je rezultate studije sprovedene sa učenicima osnovnih i srednjih škola, roditeljima i nastavnicima iz cele Srbije o efektima pandemije na obrazovna iskustva i postignuća učenika, ali i na vršnjačke odnose i porodično funkcionisanje. Definisane su i preporuke za praktičare i donosioce odluka u obrazovanju o mehanizmima oporavka od pandemije i mehanizmima osnaživanja obrazovnog sistema u Srbiji. Nakon prikaza rezultata i preporuka, usledila je panel diskusija u kojoj su učestvovali, pored predstavnica Ministarstva prosvete i UNICEF-a, i dr Mojca Jurišević sa Pedagoškog fakulteta u Ljubljani (Slovenija) i dr Boris Jokić sa Instituta za društvena istraživanja iz Zagreba (Hrvatska). U narednom periodu radiće se na daljoj diseminaciji rezultata ove studije, kako na stručnim i naučnim skupovima, tako i kroz medije i naučne publikacije.
Konferencija „Obrazovanje tokom pandemije Kovid-19 u Srbiji: kvalitativna studija“